VELETRH UČŇOVSKÝCH A STUDIJNÍCH OBORŮ – ŘEMESLA 2017

Krajská hospodářská komora Střední Čechy pořádala na Výstavišti v Lysé nad Labem ve dnech 16.-18.2.2017 „Veletrh učňovských a studijních oborů - ŘEMESLA 2017„. Jako každý rok se na akci představily střední školy z okolí, vzhledem k jarním prázdninám se zúčastnily letos školy z Nymburska, Mladoboleslavska, Kolínska a také z Prahy. Pro zúčastněné školy byla připravena Soutěž o nejlepší prezentaci škol, na kterou se letos školy velice svědomitě připravily. Soutěž spočívá v prezentaci studentů škol na pódiu, kde představili svou školu, zajímavé akce a aktivity školy se zámyslem nalákat do školy žáky základních škol, kteří byli na akci pozváni. Dalším kritériem hodnocení byla aktivita ve stánku, kterou školy připravily. Každý návštěvník měl možnost si ve stáncích škol něco zajímavého vyzkoušet, něco se naučit a nebo si něco vyrobit. Hodnocení zajistila odborná porota, která se skládala ze zástupců firem a institucí. Letos se role porotce ujali zástupci firem Poděbradka a.s. , Technologického parku v Hořátvi, zástupce společnosti Czechinvest, zástupce odboru školství Středočeského kraje a také ředitelka KHK Stř. Čechy. Hodnocení poroty nebylo jednoduché, názory byly různé, v závěru se ale porota shodla na ocenění 3 škol, které se zhostily soutěže nejlépe. Byly to školy ŠKODA Auto a.s. SOU strojírenské Mladá Boleslav, Střední škola oděvního a grafického designu Lysá nad Labem a SOŠ a SOU stavební Kolín. Všechny školy získaly příjemné dárky od sponzorů akce, které byly určeny kolektivu připravujícímu se na soutěž. Některé firmy měly zájem představit středním školám svou nabídku stipendijních programů nebo práci v jejich firmě. Firmy mají zájem o nové zaměstnance, kterých je dnes nedostatek a tato akce jim dává možnost získat mladé pracovníky.


Akci navštívilo několik základních a středních škol z okolí, pro žáky ZŠ byla připravena také malá soutěž, která donutila žáky dojít do stánků jednotlivých škol a zjistit si některé informace. Kromě soutěže a prezentací škol měli návštěvníci možnost shlédnout zajímavý doprovodný program – pohádku a také jako každý rok módní přehlídku SŠ oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem. Účesy modelek letos připravila Soukromá SŠ Maja z Mladé Boleslavi. Návštěvníci měli možnost si jako každý rok něco dobrého koupit, nechat se ostříhat nebo nalíčit, prostě každý si mohl najít, co ho zajímá.


Výstavu navštívilo ve 3 dnech několik tisíc návštěvníků, rodiče dětí rozhodujících se o budoucím směřování navštívili společně se svými dětmi jednotlivé stánky, zjistili nabídky jednotlivých škol, podmínky studia a perspektivu po studiu. Pro žáky ZŠ v 9. třídách to byla poslední možnost při jejich rozhodování, žákům 8. tříd poskytla akce výborný přehled nabídky škol v okolí.

Další informace na www.khkstrednicechy.cz ,
Vladislava Šizlingová, tel. +420 702 020 489, sizlingova@komora.cz


--> Zpět


Kontakt

úřad: Pražská 298
250 01 Brandýs nad Labem -
Stará Boleslav.

ředitelka: Ing. Taťána Veselá
předseda: Ing. Ivana Chottová

Tel.: +420 724 613 952
E-mail: vesela@komora.cz

Oblastní kanceláře

- OBK Beroun
- OBK Nymburk
- OBK Praha-východ
- OBK Praha-západ
- OBK Rakovník

Okresní komory

OHK Benešov
OHK Kladno
OHK Kolín
OHK Kutná Hora
OHK Mělník
OHK Mladá Boleslav
OHK Příbram

Místo CZECHPOINT

Logo Czechpoint
Oblastní kancelář KHK
Brandýs nad Labem

Datové schránky

Logo Datové schránky

Projekty InMP

Projekty InMP
Informační místa pro podnikatele

de