Erasmus +  Festival tradic

Záměrem projektu je výměna zkušeností, porovnání dosavadních znalostí a především zvýšení odborných dovedností v oblasti tradičních řemesel za odborné účasti zástupců podnikatelské sféry. V rámci projektu bude vždy uspořádána výstava výrobků, výroba lokálních výrobků studenty pod vedením odborníka, návštěva specializovaného pracoviště zaměřeného na tradiční průmyslová odvětví či výrobky, seznámení se vzdělávacím prostředím příslušného partnera. Výstupem projektu budou produkty vytvořené a prezentované na 6 výstavách, informační plakáty informující o regionu a jeho tradicích. Další informace budou poskytovány prostřednictvím brožur a kalendářů mapujících výstupy projektů. Dlouhodobý dopad se projeví i v úspěšnějším uplatnění žáků na trhu práce.


Ve dnech 19.6.-23.6.2023 proběhlo poslední setkání projektu. Ve Středočeském kraji byly organizovány návštěvy skanzenu v Přerově nad Labem, kde se účastníci setkání seznámili s historií země a regionu, v Mělníku obdivovali zámek a další historická místa a nakonec navštívili historický klenot regionu Kutnou Horu. V rámci setkání proběhla pracovní jednání, kde byly kontrolovány výstupy projektu a dokončena brožura a finální podoba kalendáře. Do všech výstupů jsou využity fotografie a prezentace z Festivalů tradic organizovaných v partnerských zemích.


Ve dnech 24.4.-28.4.2023 probíhalo setkání projektu Erasmus +Festival tradic v Chorvatsku ve městě Pula a regionu Istrie. Během setkání studenti a pedagogové v doprovodu KHK Střední Čechy navštívili partnerskou školu v Pule, shlédli přehlídku folklórního vystoupení v Etnografickém muzeu ve městě Pazin, prakticky si vyzkoušeli tradiční řemesla -tkaní, vyšívání a další. Naučili se mnoho o tradicích regionu.


V italském Fermu probíhá další setkání partnerů projektu Erasmus+ Festival tradic. Účastní se více jak 50 účastníků z partnerských zemi – České republiky. Slovenska. Rumunska. Chorvatska. Německa a Itálie. V rámci setkání si vyzkouší tradiční obory. které vyučují ve střední škole v Itálii v oboru kuchař-ruční výroba špaget, zmrzliny, art obory při přípravě kávy a další. Navštívili výrobu obuvi. která je v regionu tradiční a další zajímavá místa v regionu Marche. Setkání se koná ve dnech 27.-31.3.2023.


Ve dnech 10.10.-14.10.2022 probíhá mezinárodní VET setkání partneru projektu v Rumunsku. Setkání organizuje partnerská škola v Ploiesti. Účastní se celkem 38 osob (studentů. pedagogů. zástupců partnerských organizaci). Dne 13.10.2022 proběhne Festival tradic, kde každá partnerská organizace představí veřejnosti a žákům školy tradice svého regionu.

Další partnerské setkání proběhne v Itálii v březnu 2023.


Ve dnech 26.-30.9.2022 probíhá mezinárodní pracovní setkání projektu Erasmus+Festival tradic. Setkání se účastni partneři projektu z Německa, Chorvatska. Rumunska. Itálie. České republiky a Slovenska.


Ve dnech 30.5.-3.6.2022 proběhlo 3. mezinárodní setkání  partnerských organizací a 3. Festival tradic projektu Erasmus +. Akce byla pořádána partnerskou organizací Školou umeleckého priemyslu z Bratislavy a účastní se jí partneři z Rumunska -Colegiul Economic „Virgil Madgearu“, Municipiul Ploiesti , České republiky  – SŠ designu a řemesel Kladno a Krajská hospodářská komora Střední Čechy a Německa – .Berufsbildende Schule Idar-Oberstein Harald Fissler Schule.


Festival tradic v Idar-Oberstein (Německo)
Ve dnech
25. 29.04. 2022 proběhlo setkání partnerů projektu Erasmus+ pod názvem Festival tradic, který započal v pondělí dne 25.04.2022 příjezdem všech zahraničních partnerů do Německa. Účastníci tohoto festivalu byli zástupci z Itálie, Chorvatska, Slovenska, ČR a NěmeckaV rámci programu proběhla návštěva minerálních dolů Edelsteinmine Steinkaulenberg a tradičních vodních mlýnů Weiherschleife Idar-Oberstain pro zpracování minerálních kamenů, které jsou typické pro tento region. Druhý den proběhla návštěva školy Berufsbildende Schule Idar-Oberstein Harald Fissler Schule (Německo), kde proběhla krátká prezentace škole. Žáci účastníkům spolu s profesory školy připravili workshopy na téma umění a šperky. Ve čtvrtek probíhal samotný festival tradic, který byl uspořádán v unikátním prostředí muzea Deutsches Edelsteinmuseum s jedinečnou atmosférou. Studenti zde prezentovali svá tradiční řemesla přímo mezi samotnými exponáty drahokamů, diamantů a výrobků z nichÚspěšnost tohoto dne potvrdila velká účast návštěvníků, nejen z řad studentů, ale také veřejnosti. Festival Tradic v Německu se velice vydařil. Další akcí projektu Erasmus+ bude organizace Festivalu tradic na Slovensku ve dnech 30.5. 03.06.2022.

Festival tradic – článek_Německo_duben 2022


Krajská hospodářská komora Střední Čechy společně se SŠ designu a řemesel Kladno pořádaly Festival tradic v rámci projektu Erasmus+ (reg. č.: 2020-1-CZ01-KA202-078435), který započal v pondělí dne 28.2.2022 příjezdem všech zahraničních partnerů do ČR. Účastníci tohoto festivalu byli zástupci z Itálie, Rumunska, Chorvatska, Slovenska a ČR.

Cílem projektu bylo zorganizovat v každé partnerské zemi Festival tradic. Každá země představila své tradice očima žáků středních škol. Cílem bylo připomenout žákům SŠ, ZŠ a veřejnosti, jaké tradice byly v regionu, jaké tradiční výrobky se vyráběly a vyrábí a zároveň připomenout důležitost tradic mladým lidem.

Příloha:

Festival tradic – článek_Kladno_březen 2022_final

Další data

 

  


Ve dnech 19.-21.10.2021 proběhlo první prezenční setkání partnerů projektu Erasmus + pod názvem Festival tradic. V rámci projektu, ve kterém je zapojeno 7 partnerských organizací, je jedním z hlavních výstupů zorganizovat v každé partnerské zemi Festival tradic. Každá země představí své tradice očima žáků středních škol. Cílem je připomenout žákům SŠ, ZŠ a veřejnosti jako tradice byly v regionu, jaké tradiční výrobky se vyráběly a vyrábí a zároveň připomenout důležitost tradic mladým lidem.

 

 

Více informací naleznete TZ setkání projektu Erasmus v Chorvatsku 19.-21.10.2021.


Výstupy z projektu: Erasmus +  Festival tradic

0__CZ-KHK

1__Slovakia

2__Romania

3__Italy

4__Croatia

5__Germany

6__CZ Kladno

Brochure Erasmus

CALENDAR – Festival of Tradition

Organization manual Festival of Tradition